Air Jordan 3

Častokrát v historii se i obrovským značkám příliš nedařilo, tento případ platí i pro vlastní značku nejznámějšího basketbalisty všech dob, Jordan Brand.

#ShowMore#

Po představení prvních dvou signature bot Michaela Jordana se u značky projevila menší tvůrčí krize. Designér prvních dvou siluet se totiž společně s Robem Strasserem rozhodl od amerického velikána odejít a zkusit vytvářet produkty po své vlastní ose. Peter Moore se pokouší skrze svůj vliv od Jordan Brandu odlákat i samotného Michaela Jordana. 

To se mu díky bohu nakonec nepovedlo. Kromě toho, že si basketbalová značka udržela největší jméno basketbalu, podařil se jí i jiný kousek. Přivedla do svého týmu mladičkého designéra, v té době studenta architektury, Tinkera Hatfielda. Ten se nejdříve podílel na designu Air Max 1 nebo Air Trainer 1. Bylo však jasné, že dřív nebo později promluví i do siluet určených na palubovku.

Stalo se tak s příchodem Air Jordan 3, které byly představeny v roce 1988 ve čtyřech OG barvách. Air Jordan 3 Black Cement, White Cement, Fire Red a True Blue. 

Cenovka se ustálila na 100 USD, což bylo v kontextu konce osmdesátých let poměrně dost. Výrobce si to dokázal obhájit. Nike Air Jordan 3 se totiž pyšnily velmi kvalitním zpracováním, střední výška boty pak velmi pomáhala hráčům podávat solidní výkony. Kombinovala totiž volnost nízkého zpracování a oporu kotníku toho vysokého. Pozitivní body můžeme připsat i za vzhled, víc chunky silueta v kombinaci s Elephant printem a pečlivým výběrem barev je tip top, do jisté míry není dodnes překonaná.

Michael Jordan si veškeré benefity těchto tenisek moc dobře uvědomoval a nosil je, kdy to jen šlo. Náhodně můžu vypíchnout třeba ​​NBA All-Star Game z roku 1988 ve které MJ předvedl neuvěřitelný výkon a na nohou neměl nic jiného než Nike Jordan 3 Black Cement.

Shrňme to jednoduše. Je to příběh o tom, jak jedna silueta zachránila značku před zánikem. Jordan Brand bez Jordan 3 by totiž dnes s velkou pravděpodobností neexistoval.

Přečti si o nich i u nás na blogu v článku Čtyři Air Jordan modely, které musíš znát. | SNEAKERGALLERY BLOG

Cena

39909490
139909490

Značky

Velikost

Položek k zobrazení: 9
9 položek celkem
Zpět do obchodu