Air Max 1

Znáš nějakou legendárnější Nike siluetu než Air Max 1? My ne. Teniska, která jako první odhalila “Air Unit” aka bublinu, se stala přelomovou prakticky hned po svém uvedení na trh. Nike v druhé polovině 80. let příliš neexpandovalo, konkurence mu utíkala mílovými kroky. Trendovaly zářivé barvy a výrazné vzory, takže od Nike musela přijít brzy odpověď.

#ShowMore#

Naplánovat tenisku, která by doslova zničila konkurenci a dostala Nike zpátky do hry nebylo nic jednoduchého, naštěstí na to měla firma lidi i technologie. Na nové siluetě použili technologii “air”, kterou navrhl Frank Rudy na konci 70. let. Zbývalo už jediné –⁠ odlišit se od konkurence. 

Otázku Tinker vyřešil během jednoho z výletů do Paříže. Všichni víme, že byl vystudovaný architekt, dává tedy smysl, že obor byl stále jeho koníčkem… Právě jedna stavba ho výrazně ovlivnila u tvorby Air Max 1: Centre Georges Pompidou. Budova doslova obrácená naruby. Všechny významné a funkční prvky se nenachází uvnitř, ale vynikají na vnější straně. Zde přichází nápad s “Air Unit”. Co “bublinu” udělat širší, odstranit části podrážky okolo a zcela ji zviditelnit?

Přelomová silueta byla na světě. Teniska Nike Air Max 1 se poprvé představila 27. března 1987 společně s vůbec první Nike reklamou. Netrvalo dlouho a silueta se stala naprosto legendární teniskou, bez které si nedokážeme moderní Nike představit. 

A jak už to tak bývá, žádná světová silueta se nemůže nepodílet na nějaké kolaboraci. Těch bylo na Nike Air Max 1 opravdu hodně. Počínaje Nike Travis Scott Air Max 1, přes Air Max 1 CLOT až po Patta Air Max 1. Potenciál pro kolaborace však není rozhodně vyčerpaný a my se těšíme, s čím americký výrobce přijde příště.

Legendární silueta by neměla chybět v botníku žádného milovníka tenisek, ať už ve výše zmíněné kolaboraci, verzi Nike Air Max 1 Premium nebo nějaké zajímavé barvě.

Cena

349029990
1349029990

Značky

Velikost

Položek k zobrazení: 12
12 položek celkem
Zpět do obchodu