Air Max 95

Jeden ze základních a zásadních modelů v produktové řadě Air Max, od amerického výrobce Nike, má dnes neotřesitelné místo v nabídce snad každého obchodu se sneakers. Nebylo tomu tak ale vždy.

#ShowMore#

V 90. letech zásadně převažovala touha po basketbalových teniskách, běžecké siluety na trhu neměly příliš místa. Pozornost k běžeckým botám se ale pokusil obrátit Sergio Lugano svou siluetou Nike Air Max 95. A úspěšně. 

Design vycházející ze stavby lidského těla byl poměrně přelomový. Jednotlivé vrstvy svrchního materiálu prezentují svaly, podešev páteř a očka na tkaničky dokonce žebra. Právě stavba tenisky zaručuje, že bude dobře vypadat i po dlouhém nošení, a ubrání se i tomu nejhoršímu počasí. Dalším výrazným prvkem je praktická absence swooshe, tedy alespoň v podobě, v jaké ho známe z ostatních bot. Branding výrobce není přes celou stranu boty, zabírá pouze malý prostor v okolí paty, dává tak vyniknout jedinečné struktuře. 

Díky své jedinečnosti rychle pronikly do subkultury hip-hopu, nosily je velká jména světové scény jako The Game nebo Jay-Z, a postupně se tak staly streetwearovou ikonou. Jednu dobu je dokonce nosily gangy ze západního pobřeží, konkrétně Bloods (Crips se vymezovali Nike Air Max 98), jak ve své písničce “Hate it or Love it” rappuje The Game. V USA se však oblíbenost nezastavila, silueta velmi výrazně promluvila i do evropské rap game, oblíbili si ji hlavně drilloví a grimoví umělci ze Spojeného království a Německa, především díky jejímu pohodlí. 

Velkou roli hrálo ale i množství barevných provedení. Nike Air Max 95 White nebo Nike Air Max 95 Black jsou základním, díky stavbě boty, originálním kouskem, oproti tomu Nike Air Max 95 Camouflage nebo Nike Air Max 95 Premium doslova září, a jsou tak základním bodem celého outfitu. Pro milovníky klasiky je dobré zmínit i Nike Air Max 95 OG, které přináší původní varianty této ikonické boty (například Nike Air Max OG “Neon”, Nike Air Max OG “Burgundy”).

Teniska se množstvím prvků vymyká i na celé řadě kolaborací, třeba Nike Air Max 95 Comme des Garcons nebo spolupráce s japonským atmos. 

 

Cena

24903490
124903490

Značky

Velikost

Položek k zobrazení: 5
5 položek celkem
Zpět do obchodu