Air Max 97

Další legendární silueta nesoucí jméno Nike Air Max. To jsou Nike Air Max 97. Silueta, která se poprvé objevila v obchodem na podzim roku 1997 byla navržena Christianem Tresserem a vymykala se hlavně dvěma věcmi.

 #ShowMore#

Zaprvé to byl její atypický look. Ten si dle domněnek mnohých lidí měl brát inspiraci z japonských vlaků (například model Nike Air Max 97 Silver Bullet), pravda je však někde jinde. Jedna z nejoblíbenějších aktivit návrháře Tressera byla jízda na horských kolech. Inspiraci čerpal z jejich vzhledu, který byl většinou vyveden ve stříbrné nebo titanové barvě, proto nepříliš typickou barvu použil i na svršku původního metalicky stříbrného provedení. Na horských kolech se samozřejmě jezdí v přírodě, a tak se inspiroval a několik klíčových elementů ukázal na Nike Air Max 97. Svršek, podivně rozdělený do různých vrstev, má symbolizovat vlnky v kaluži poté, co do ní dopadne kapka deště.

Druhá, velmi důležitá věc, byla pak přelomovost v užití “Air Unit”. Bublina nově nebyla jen pod patou (případně patou a špičkou jako u Air Max 95 nebo 96), nýbrž po celé délce boty. To se velmi osvědčilo a využití tohoto prvku vidíme u mnoha modelů amerického výrobce dodnes. 

Trochu smůlu měla tahle teniska v tom, že byla na trhu netypicky krátkou dobu. Jaro 1998 totiž znamenalo nejen oteplení po zimě, ale i příchod nových Nike Air Max 98, teniska tedy na trhu sama vydržela necelý rok. 

I přesto se na některých místech světa doslova vryla do historie. Zářným příkladem je Itálie. V zemi módy znamenaly Nike Air Max 97 naprosto nepostradatelnou a nenahraditelnou tenisku, což ocenil i Nike, a v zemi představil několik exkluzivních modelů (Nike Air Max 97 Lux/Made in Italy). 

Krátké období před odchodem Nike Air Max 97 nebránilo ani vytvoření ohromného množství colorways. Například Nike Air Max 97 White nebo Nike Air Max 97 Black, které patří mezi jasné volby, co se Nike Air Max 97 týče. Už víš jaké Air Max 97 si pořídíš ty?

Cena

249029990
1249029990

Značky

Velikost

Položek k zobrazení: 7
7 položek celkem
Zpět do obchodu