O NÁS

V roce 2015 se u nás kultura tenisek začala rozrůstat. Není náhodou, že právě v tomto roce byla vydána první silueta z dílny Kanyeho Westa a adidasu. Právě adidas Yeezy Boost 750 byly první teniskou, která stála na počátku rozmachu teniskové mánie v našich končinách. Jednalo se o tenisky, které splňují všechny podmínky pro úspěch. Byly vydány ve velmi omezeném množství a poptávka po nich byla obrovská. Díky tomu se začaly okamžitě po jejich vyprodání prodávat na sekundárním trhu. Ten existoval již dlouho předtím, ale právě v tomto roce u nás začal růst na velikosti. I pro mě, tehdy ještě náctiletého nadšence, byl toto začátek mojí kariéry. Úplnou náhodou se mi podařilo zakoupit právě zmíněné adidas Yeezy Boost 750 Black, jejichž cena se na sekundárním trhu pohybovala až kolem trojnásobku původní maloobchodní ceny. Rychle mi došlo, že tenisky nejsou jen vášní, ale zároveň to může být i business, který mě okamžitě zcela pohltil. Právě v roce 2015 jsem začal být aktivní na české resell scéně. Celá komunita se v té době pohybovala na facebookových skupinách, kde probíhaly veškeré obchody. Díky tomu byl nákupní proces značky komplikovaný a plný rizik. Neexistovaly žádné obchody, které by limitované tenisky prodávaly. Zákazník nejprve musel strávit čas hledáním prodejce jeho vysněného páru, následně s ním vyjednat podmínky obchodu, a poté už jen doufat, že nebude podveden a bude mu posláno opravdu to, na čem se domluvil. 

Moje začátky jako prodejce nebyly jiné. Začal jsem prodávat také na sociálních sítích, kde jsem nasbíral první zkušenosti. Se způsobem fungování českého resellu jsem už tehdy nebyl spokojený, cítil jsem, že by si zasloužil vyšší formu. A tak jsem se rozhodl založit SNEAKERGALLERY. Brand, pod kterým jsem své předešlé zkušenosti mohl zúročit, a díky tomu usnadnit zákazníkům celý nákupní proces. S vizí nastavení vyšší úrovně českého resellu, kterou si nepochybně zaslouží, jsem založil první e-shop. Nedlouho poté přišel i první kamenný resell store na Moravě, konkrétně v Brně na Kolišti. Při zpětném zamyšlení je to pro mě úsměvné, když si uvědomím samotnou velikost a vzhled prodejny, nebo podobu prvního e-shopu. K profesionalitě to z dnešního pohledu mělo daleko, ačkoli to v té době bylo něco zcela jiného, než tu do té doby bylo.  

116

Otevření první prodejny jsme oslavili i naším prvním eventem - afterparty v Kabinetu múz, kde vystoupil Redzed a Maniak. Na první prodejně jsem si vyzkoušel, že i v Brně je velký zájem lidí o naše produkty. Počet produktů v nabídce postupně rostl, a tak jsem se rozhodl prodejnu přestěhovat do většího prostoru blíže centru města. V roce 2019 jsem otevřel novou prodejnu na Josefské ulici v Brně, a právě s novým otevřením skončila moje onemanshow a začal vznikat nový tým.

Začátek roku 2020 byl zlomový. A to nejen kvůli Covidu, i když i ten měl svoji zásluhu. S březnovým uzavřením prodejen přišel šok, protože jsme se do tohoto momentu soustředili primárně na naši prodejnu, e-shop byl spíše doplněk, kam přišlo několik objednávek denně. Najednou jsme museli změnit celou naši strategii a zaměřit se na online svět, začít budovat e-shop a nasazovat první pořádné reklamy.

A vyšlo to. E-shop raketově rostl, v létě 2020 jsme otevřeli naši současnou prodejnu v samotném srdci Brna na náměstí Svobody. Společně s otevřením prodejny se uskutečnil náš první event na nové adrese. DJ's, drinky a tenisky, co je víc? V létě 2021 nám začala být malá už i současná prodejna, a tak jsme uskutečnili pro nás zatím největší krok. Celé zázemí e-shopu jsme přestěhovali do nové skladové haly, kde fungujeme doposud. I samotné stěhování jsme oslavili, sešlo se nám s výročím otevření prodejny, a tak jsme se rozhodli uspořádat narozeninovou party ve spojení s Bucheckbrno, ke které jsme si připravili i společné trička.

S rozšířením prostor bylo třeba i více lidí. A tak se celá SNEAKERGALLERY rozrostla a nyní čítá už více jak 20 členů. Vznikl skvělý tým, bez kterého by to už nešlo. Více o našem týmu si můžeš přečíst v článku u nás na blogu

Na začátku roku  2022 jsme vstoupili na maďarský trh, a v polovině roku jsme spustili i anglickou verzi našeho e-shopu. Vytvořili jsme první kolekci našeho Limited oblečení, přinesli na trh skvělé Limited Socks, které se ihned staly hitem, a samozřejmě i tento rok jsme oslavili naše narozeniny. Tentokrát ve spojení s APEX, který při té příležitosti představil i svoji novou kolekci. O celém eventu si můžeš přečíst u nás na blogu.

Z vášně k teniskám tedy vznikla celá SNEAKERGALLERY, která český resell neustále posunuje dále. Podařilo se nám dostat zákaznický servis na úroveň, která v České republice v tomto oboru nebyla zvykem. Dáváme našim zákazníkům jistotu, kterou dříve milovníci tenisek neměli. Vytváříme místo, kde si může zákazník vybrat celý outfit na jednom místě. A dalších cílů máme ještě mnoho, je jen otázkou času, kdy se nám podaří jich dosáhnout.

Bohumír Hájek
Founder & CEO

WE LOVE LIMITED

 

NAPSALI O NÁS:

 

 forbescce15

 

 

Zpět do obchodu