032c

Schválně si zkuste dát do Googlu tohle spojení. Jsem si prakticky jistej, že by vás v životě nenapadlo, jaký výsledek dostanete. Je to barva! Konkrétně nese název “pantone red”. Právě tahle červená se s prakticky celou historií této německé značky pojí. Pojďme ale začít od začátku!

#ShowMore#

Představte si situaci. Píše se rok 2001, uplynulo tedy 10 let od pádu Berlínské zdi a Berlín, kde už nějaký ten rok žijete, je z pohledu magazínů pokrývající kulturu stále poměrně nudným místem. V tu dobu na scénu přichází mladý novinář, který se do německé metropole přestěhoval z New Yorku a nepříjemnou situaci v Německu chce změnit. Jeho jméno je Joerg Koch. 

Tady se začíná psát příběh 032c. Časopis založený v roce 2001 se v prvních vydáních vyznačoval dvěma důležitými věcmi, výše zmíněnou barvou “pantone red”, která prakticky zcela tvořila celou obálku prvních třech vydání a tématy, jež tvořila hlavní náplň magazínu (umění, móda, politika). 

Když je něco kvalitní, tak se to časem zkrátka pozná. Přesně tak tomu bylo i u 032c. Nemálo tomu pomohl i nový kreativní ředitel Mike Meiré, který do magazínu nastoupil v roce 2007. Ten sešlapává pomyslný plynový pedál až skoro k podlaze a magazín si získává nové fanoušky. Přichází také s novými prvky, stránky pokrývají čím dál zajímavější články (historie Comme de Garsons či Raf Simons), čtenáři dostávají i mnoho zajímavých bonusů (jako například nažehlovačku přední stránky čísla s Bellou Hadid) a focení s áčkovými fotografy (Mario Sorrenti, Inez and Vinoodh) se stává samozřejmostí. Co ještě chybí k dokonalosti? No jasně, že apparel!

Na něm začali manželé pracovat v roce 2015 a podobně jako magazín zažil poměrně velký hype. Kolaboroval na mnoha produktech s velikány jako Stussy, Alyx či Gosha. Velkou část úspěchu měla na svých bedrech manželka Joerga Kocha, Maria. Již v předchozí části kariéry působila jako konzultantka pro Jil Sander či Yeezy, zkušenost se tedy v tomto případě projevila velmi pozitivně. Oblečení a doplňky proto seženeš u velkého množství retailerů snad všude na světě.

Cena

17902990
117902990

Značky

Velikost

Položek k zobrazení: 6
6 položek celkem
Zpět do obchodu