Air Force 1

Best shoes ever made zní z instagramových feedů a z úst všech, kdo někdy obul bílé Nike Air Force 1. Stará legenda praví: Za legendární botou hledej legendární příběh. A ten o Air Force 1 je fakt napínavý, poutavý a přesvědčivý natolik, že na konci si řekneš - mít pouze jedny Air Force 1 nestačí. 

#ShowMore#

Young Bruce 
Vše začíná v americkém Portlandu. Týpek jménem Bruce Kilgore chodil do školy v Pensylvánii, aby se stal profíkem v kovolitectví, ale nakonec vystudoval průmyslový design. Ještě předtím, než začal pracovat v Nike, navrhoval design praček, myček nebo sušiček Whirlpool. Počkat, co? Navrhuješ čudlíky na pračkách, a pak se z tebe stane otec legendární siluety... čti dál. Bruce odjakživa miloval, když mohl vidět, jak si lidi zkoušejí jeho produkt naživo. Když mu jednou volala headhunterka a nabízela práci v Blue Ribbon Sports (pozn.: od roku 1971 už Nike), řekl si wow, teď můžu něco zkoušet přímo na sobě. Model, který ho přiměl vzít tu práci byl Nike Air Tailwind, ve kterém když si šel zaběhat, tak pocit z toho běhání nebyl vůbec takový, jako když je jenom držel v ruce a koukal na ně. 

80’s 80’s 80’s
Na začátku 80. let v Nike vynalezli technologii Nike Air, kterou chtěli použít pro tenisky na basket. Nike v té době měl speciální výbor, který se skládal od ortopedů až k inženýrům zkoumající vzdušný prostor. Všichni měli skvělé nápady, ale nedokázali z nich společně vytvořit něco reálného, funkčního a správně vyhypovaného. Přišel tedy Bruce Kilgore, vzal ty jejich nápady, nechal se inspirovat Nike Approach a v roce 1982 se narodily Nike Air Force 1. V roce 1987, kdy Nike opět AF 1 vydal, si Kilgore uvědomil, jak slavný model to je. Navštívil továrnu v Taiwanu, pokecal s pracovníkama továrny a ti byli z toho modelu úplně unešení. V roce 1987 také Nike začal dělat zelený svršek s bílým swooshem a odstín “all brown cookies and cream” s bílým swooshem. Tyto colorways pobláznily celou Ameriku. Air Force 1 byly najednou více módní tenisky než tenisky na basketbalové hřiště a z Air Force 1 se tak stal standard streetwearové kultury napříč celou zeměkoulí. Rapper Nelly o nich dokonce vydal i song.

U nás najdeš jak Legendární siluetu Nike Air Force 1 v bílé variantě, tak mnoho jiných barevných provedení. Máme klasiku jako je Air Force 1 '07 nebo LV8, ale i žhavé novinky dámské Air Force 1 Shadow a Pixel. To vše v dámských, pánských i dětských velikostech.

Kromě klasických pánských Air Force 1 u nás najdeš i spoustu zajímavých kolaborací. Za zmínku určitě stojí tři colorways Air Force 1 x Off-White, na kterých se s Nike spojil s návrhářem Virgilem Ablohem. Mezi další limitované Air Force 1 patří spolupráce se Stussy, s korejským G-Dragon, rapperem Travisem Scottem nebo značkou CLOT. Nejsou to jen kolaborace, které dělají siluetu Nike Air Force 1 zajímavou. Nike to skvěle zvládá i sám na limitovaných releasech. Našimi oblíbenými jsou každoroční Skeleton a Easter modely. Za zmínku stojí také model Air Force 1 Low Tear Away. Air Force máme v nabídce tolik, že si určitě vybereš!

Cena

149024990
1149024990

Značky

Velikost

Položek k zobrazení: 191
Air Force 1 Low Spring Pastels 1 DR8590-001_40
Air Force 1 Low Racer Blue Hoops 1 FD0667-100_40
Nahoru
Další produkty
191 položek celkem
Zpět do obchodu