Stüssy

Týpek, co měl štěstí na cool příjmení. Shawn Stüssy!
Zakladatel stejnojmenné značky se narodil v roce 1954 v Kalifornii, kde strávil i většinu svého života. Právě prostředí “surfařské” jižní části třetího největšího státu USA ho v jeho životě velmi silně ovlivnilo až do té podoby, že v průběhu 80. let padlo rozhodnutí založit vlastní značku. A jak jinak označit surfy Shawnovy výroby, než jeho příjmením. 

#ShowMore#

To se nejdřív hrdě vyjímalo jen na prodávaných prknech. Netrvalo však dlouho a značka expandovala i do oblečení. Začala prodávat kusy oblečení, které byly se surfováním velmi propojené tedy plavky (plavkové kraťasy) a trička. Kousky původně sloužící jen k promování surfů však brzy tvůrcům přerostly přes hlavu. Přidali se mikiny, kalhoty, bundy… Stüssy bylo na cestě k světlým zítřkům.

Značku si doslova vzaly za své nové hudební žánry jako punk, rap, svoje neotřesitelné místo si vydobila i ve světě stále populárnějšího skateboardingu. Právě díky těmto novým žánrům a subkulturám, které byly v průběhu 80. let na obrovském vzestupu, a zkrátka byly “cool”, se značka dostala do povědomí mnoha lidí, umělců a dalších kreativců. 

Z umělců, kreativců a dalších podobně naladěných lidí značka čerpala obrovskou míru inspirace. Rozhodla se proto zformovat uskupení s názvem “Stüssy International tribe”, které sjednocovalo umělce od Los Angeles, přes Londýn až po Tokyo, a dávalo o Stüssy vědět světu.

Značka si svojí popularitu drží už několik desetiletí a nezdá se, že by se to mělo změnit. Její strategie je totiž jednoduchá –⁠ dostupné, kvalitní, dobře vypadající oblečení s příběhem. Co víc chtít? 

Nově ji najdeš i u nás ve SNEAKERGALLERY.

Cena

19904990
119904990

Značky

Velikost

Položek k zobrazení: 5
5 položek celkem
Zpět do obchodu