Otázky a odpovědi

Zabýváme se přeprodejem limitovaných tenisek a streetwearového oblečení. Nejsme klasický obchod, který dostává celé kolekce od dodavatelů, ale limitované kousky do naší nabídky si sháníme sami.

Ano, všechno naše zboží je originální. 

Každý produkt je při přijetí na sklad důkladně ověřován našim týmem odborníků, abychom předešli prodeji padělků nebo pochybného zboží. Po fyzické kontrole zboží je každý produkt označen Verified Tagem, který zaručuje jeho originalitu. Pokud si přeješ, můžeme Ti zaslat fotografie konkrétního produktu, ať si můžeš originalitu sám ověřit.

Je to způsob, kterým zákazníkovi garantujeme, že jím objednané tenisky jsou nejen nenošené, ale i originální. Samotný Verified Tag je černý ověřovací štítek, který se nachází na pravé botě z páru. Každá teniska, která je tímto štítkem opatřena, byla po přijetí na sklad důkladně zkontrolována našim týmem odborníků.

Verified Tag nám také urychluje proces kontroly vráceného zboží. Vrácení zboží bez SNEAKERGALLERY VERIFIED TAGS není možné. Kompletní znění obchodních podmínek si můžeš přečíst zde.

Nové zboží nám chodí denně, na web neustále přidáváme nové produkty, ale i doskladňujeme starší. Není-li požadovaná velikost online, doporučujeme použít funkci Hlídat dostupnost, kterou najdeš u každého produktu vpravo dole. Stačí jen vybrat Tebou požadovanou velikost a vyplnit e-mail, na který Tě máme v případě doskladnění informovat.

Jedná se o značení velikostí, které využívají hlavně značky Nike a Air Jordan.

  • Značka GS (Grade School) je označením pro dětské boty. Ty jsou vyráběny ve velikostech 35.5 až 40.

  • Značka W (Women) značí dámské tenisky. Vzhledově se tenisky nijak neliší od ostatních variant, jediný rozdíl je v mírně odlišné konstrukci svršku, který bývá užší, aby bota lépe seděla na drobnější chodidla. Dámské tenisky bývají obvykle vyráběny ve velikostech 35.5 až 44.5.

Pokud si nejsi jistý, na jakou variantu produktu jsi narazil, můžeš si vždy zkontrolovat parametry produktu, kde je tento údaj uveden.

Určitě můžou, je to jen otázka vkusu.
Nike obvykle vyrábí tenisky buď v pánském (velikosti 40 a větší) a dětském (velikost 35.5 až 40) číslování nebo naopak pouze v dámském číslování (velikosti 35.5 až 44.5). Většina tenisek se vyrábí v unixesových barevných provedeních a označení tedy určitě není důvodem, aby jsi od svých vysněných tenisek opustil/a. 

Pokud si nebudeš jistý/á velikostí, kontaktuj nás a my Ti s výběrem té správné rádi pomůžeme.


INFORMACE O PRODUKTECH

Rádi Ti  poradíme s výběrem velikosti Tvých vysněných tenisek. Buď osobně na naší brněnské prodejně, kde si tenisky můžeš i vyzkoušet a nebo online, kde stačí napsat na e-mail info@sneakergallery.cz.

Některé tenisky jsou tak limitované, že se nám je podaří získat jen v několika málo velikostech. S limitovaností souvisí i to, že některé druhy tenisek už dále nedoskladňujeme, protože je velmi obtížné nebo nemožné je sehnat.

Na našem e-shopu prodáváme limitované tenisky a jejich cena závisí na jejich vzácnosti. Naše ceny odrážejí ceny na sekundárním trhu a velikost, u které vyšlo méně párů nebo je po ní větší poptávka, je tedy dražší.

Yeezy Boost 350 V2 jsou poměrně úzké, proto zákazníkům doporučujeme brát alespoň o půl velikosti větší, než je jejich obvyklá velikost. Každá noha je samozřejmě trošku jiná a každá bota i sedí trošku jinak. Klidně nám napiš a my Ti podle modelů, které nosíš, poradíme správnou velikost.


PRODEJNA

Ano, tenisky si můžeš přijít vyzkoušet na naší brněnskou prodejnu.

Naše prodejna se nachází v Brně na náměstí Svobody 92/21, konkrétně v průchodu Komerční banky.

Bohužel není. Na prodejně máme pouze výběr toho nejlepšího, zbytek zboží se nachází na skladu e-shopu připravené k odeslání zákazníkům. Pokud máš zájem o konkrétní produkt, vytvoř si nezávaznou objednávku na osobní odběr a my jej do tří pracovních dnů na prodejnu dopravíme.

Osobní odběr lze zvolit jako způsob dopravy ve druhém kroku vytváření objednávky. Na osobní odběr si lze samozřejmě objednat více párů, na prodejně si je vyzkoušet a vybrat jen jeden nebo žádný - objednávka na osobní odběr je nezávazná.

Objednávka na Tebe bude čekat 3 pracovní dny od momentu, kdy Ti přijde e-mail o připravení k vyzvednutí. Pokud potřebuješ dobu na vyzvednutí objednávky prodloužit, stačí tuto informaci uvést v poznámce objednávky nebo nás kontaktovat na sociálních sítích či e-mailu info@sneakergallery.cz.

Ano, dárkový poukaz lze využít i na prodejně, stačí ho jen předložit u pokladny.


OBJEDNÁVKY

Ohledně jakýchkoliv úprav způsobu platby či dopravy již vytvořené objednávky nás prosím co nejdříve kontaktuj na sociálních sítích nebo na e-mailu info@sneakergallery.cz. Změny jsme schopni provádět pouze do momentu, než objednávku předáme přepravci, poté již další úpravy bohužel nejsou možné.

Napiš nám svůj požadavek na e-mail info@sneakergallery.cz společně s číslem objednávky a my Tvoji objednávku zrušíme. Pokud je Tvoje objednávku už poslaná, nemůžeme ji bohužel zrušit, ale Ty ji stále můžeš odmítnout u dopravce a nám se tak vrátí zpátky.

Každý občas udělá chybu a bohužel ani my se tomu někdy nevyhneme. Přijde-li ti jiné zboží, co nejdříve nás kontaktuj na e-mail info@sneakergallery.cz a celou situaci obratem vyřešíme.

Objednávku lze vytvořit pouze na našem e-shopu.

Stačí chvilku počkat. Objednávku jsme i přesto v pořádku zaznamenali, jakmile se nám do systému propíše informace o neúspěšné platbě kartou, odešleme automatický e-mail s platebním odkazem pomocí kterého je možné platbu provést znovu.

Pokud chceš změnit způsob platby, stačí nás kontaktovat na e-mail info@sneakergallery.cz nebo na našich sociálních sitích.


DOPRAVA A PLATBA

Všechny objednávky posíláme doubleboxed. To znamená, že krabici s teniskami zabalíme do další kartonové krabice, abychom předešli jakémukoli poškození během přepravy. Stejně postupujeme i s oblečením, které taktéž posíláme v krabicích.

Spolupracujeme s předními partnery v oblasti logistiky. K doručování objednávek na území České republiky využíváme služby Zásilkovny (doručení do výdejního místa a na adresu), GLS a České Pošty (Balík do ruky a na poštu).

Všechny objednávky se snažíme odesílat nejpozději druhý pracovní den od objednání. Většina přepravců je schopna objednávky doručit již druhý den od odeslání.

V některých případech může být dodací lhůta delší, je to nejčastěji způsobeno tím, že část zboží máme na prodejně či na externím skladu, ze kterého se nejprve musí přeposlat na sklad e-shopu a odtud přímo k zákazníkovi.

V současné době objednávky posíláme do všech zemí Evropské unie.

Na našem e-shopu můžeš platit převodem, kartou nebo na dobírku. Při nákupu v naší kamenné prodejně nebo osobním odběru lze platit kartou či hotově v českých korunách.

Samozřejmě Ti objednávku rádi odešleme i na Slovensko. Objednávat můžeš přes náš slovenský e-shop: https://www.sneakergallery.sk

Na Slovensko zasíláme přes GLS nebo na pobočky Zásilkovny.

Bohužel nejsme schopni ovlivnit čas doručení Tvojí objednávky. Kurýři doručující zásilky mají své trasy v nichž jednotlivé adresy vyřizují postupně. Pokud potřebuješ upřesnit čas doručení zásilky, využij kontaktu, který ti přišel v e-mailu od samotného dopravce.


VRÁCENÍ A REKLAMACE

Pokud se u Tvých tenisek vyskytla vada, která byla způsobena chybou ve výrobě nebo špatným použitím materiálů, můžeš zboží reklamovat.

Podrobný návod k reklamaci zboží najdeš zde.

Většina našeho zboží pochází z druhé ruky. Druhou rukou je myšleno, že nebylo pořízeno velkoobchodně od dodavatele, ale od šťastlivce, kterému se podařilo limitované tenisky získat. Nemusíš se bát, že by zboží bylo nějak opotřebované, vše je stavem nové.

Na zboží z druhé ruky se vztahuje zákonná reklamační lhůta 12 měsíců (viz Obchodní podmínky). Pokud se však jedná o zboží, které zrovna nepochází z druhé ruky, ale je zakoupeno přímo od dodavatele, vztahuje se na něj standardní 24 měsíční reklamační lhůta.

Lze reklamovat pouze výrobní vady. Bohužel nejsme schopni uznat reklamaci vady, která vznikla nesprávným zacházením nebo přirozeným opotřebením.

Peníze za vrácenou objednávku nebo uznanou reklamaci vracíme během zákonné 14 denní lhůty.

Zakoupené zboží samozřejmě můžeš během zákonné 14 denní lhůty od jeho vyzvednutí vrátit. Měj na paměti, že musí být nenošené, pouze vyzkoušené bez známek použití a včetně všech součástí.

Podrobný návod pro vrácení zboží najdeš zde.

Zboží se měnit nedá. Pokud nesedla velikost, je nutné zboží vrátit a následně objednat jinou velikost. 

Podrobný návod na vrácení zboží najdeš zde.

O úspěšném přijetí vratky, její kontrole a odeslání peněz na Tvůj bankovní účet Tě budeme informovat pomocí e-mailu.


VÝKUP

Ano, vykupujeme. Veškerý výkup řešíme pouze pomocí e-mailu info@sneakergallery.cz.
Prosíme o zasílání nabídek ve formátu Produkt/Velikost/Požadovaná prodejní cena, my se Ti v případě zájmu ozveme zpět s více informacemi.

Ne, vykupujeme pouze nové zboží bez nejmenších známek použití či vad.

Bohužel tuto možnost nenabízíme. Prodejnu máme určenou pouze k prodeji, nechceme ji zahlcovat výkupem. Veškerý výkup proto řešíme přes Zásilkovnu, cena přepravy jde vždy na nás.

Po e-mailové domluvě ti zašleme kupní smlouvu, kterou je celý proces podložen. V ní je potřeba vyplnit údaje o prodávajícím a číslo účtu, na které ti následně budou peníze za zboží vyplaceny.

Peníze za výkupy vždy vyplácíme až po fyzické kontrole zboží. Bývají vypláceny zpravidla do 10 dnů od přijetí zboží na sklad.


KOMISNÍ PRODEJ

Ano. Máš-li zájem, napiš na e-mail info@sneakergallery.cz pro více informací.

  • navazujeme komisní spolupráci s prodejci, kteří mají alespoň 50 párů

  • všechny páry musí být fyzicky u nás

  • účtujeme si 15% provizi z prodejní ceny

  • komisi vyplácíme po uplynutí 14 denní lhůty na vrácení zboží zákazníkem 


OSTATNÍ

Ano. Dárkový poukaz lze zakoupit po domluvě přes e-mail info@sneakergallery.cz nebo na naší brněnské prodejně.

Bohužel v současné době nenabízíme službu ověřování pravosti produktů, které nebyly zakoupeny na našich webových stránkách.

Nicméně na blogu máme článek Jak poznat falešné tenisky a oblečení, tak něj zkus kouknout.

Faktura na firmu není problém, stačí nás kontaktovat na e-mailu info@sneakergallery.cz. Měj ale prosím na paměti, že jako firma fungujeme ve zvláštním režimu DPH, díky čemuž z většiny našeho zboží nelze odečíst DPH jako v běžných obchodech. Do nákladů se ale samozřejmě námi vydané faktury dát dají.

Naše firma funguje ve zvláštním režimu DPH. To znamená, že DPH odvádíme pouze z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou, nikoli z celé prodejní ceny, jak je tomu obvykle zvykem.

Nemusíš se bát, pro Tebe jako běžného spotřebitele to nic extra neznamená. Cena v košíku je již finální a nic se k ní připočítávat nebude. 

 

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se neboj nám napsat na náš e-mail info@sneakergallery.cz nebo Instagram.

Zpět do obchodu